fbpx

CZEGO SZUKASZ?

KADRA

Master Trainer.

Jacek Bobra

Rodowity częstochowianin. Mgr Wychowania Fizycznego i Wiedzy o Społeczeństwie, ukończył studia o specjalności : nauczyciel, instruktor sportu
Przez wiele lat wychowywał się w gnieździe Towarzystwa Gimnastycznego Sokół Częstochowa, tam trenował gimnastykę i akrobatykę pod kierownictwem druha, starszego wykładowcy, trenera klasy mistrzowskiej międzynarodowej mgr Wacława Baczyńskiego. W Towarzystwie pełnił funkcję naczelnika wyszkolenia.
Późniejsze lata na AZS AWF-ie Katowice oraz AJD w Częstochowie pod kierownictwem starszego wykładowcy trenera klasy mistrzowskiej międzynarodowej dr Tadeusza Świata. U niego także zdobył praktykę zawodową. W trakcie studiów i do chwili obecnej jest zawodnikiem sekcji podnoszenia ciężarów KU AZS UJD Częstochowa pod kierownictwem trenera klasy mistrzowskiej międzynarodowej Waldemara Chwastowskiego.

Obecnie pracuje na stanowisku wykładowcy na Uniwersytecie Humanistyczno – Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie. Prowadzi zajęcia z gimnastyki, wychowania fizycznego, rekreacji ruchowej, podnoszenia ciężarów.
W 2018 roku rozpoczął studia podyplomowe na trenera kl.II w gimnastyce sportowej . Dodatkowo zajmuje się szkoleniem różnych grup wiekowych z Gimnastyki, Akrobatyki, Podnoszenia Ciężarów. Jest Członkiem Zarządu i trenerem PC, KU AZS UJD Częstochowa. Jako nauczyciel akademicki dysponuje świetnymi zdolnościami metodycznymi. Jacek ma niesamowitą energię, którą zaraża innych. Nigdy nie zwalania tempa i wyciska siódme poty z siebie i Kursantów. Wyświechtane stwierdzenie: “mały człowiek o wielkim sercu” pasuje do niego jak ulał. W Kuźni Trenerów prowadzi zajęcia na Personal Trainer Complex z gimnastyki i dwuboju olimpijskiego.

Ważniejsze osiągnięcia w sporcie :

Wielokrotny mistrz i medalista Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów i trójboju siłowym. Jego pasją i miłością jest woda. Poza ratownictwem czynnie uprawia kajakarstwo górskie. Ciekawostką jest, że w wieku 17 i 19 lat pobił rekord Polski w pompkach na czas.