fbpx

CZEGO SZUKASZ?

post

Jak wybrać dobrego trenera personalnego?

Jak wybrać dobrego trenera personalnego?

Trener personalny to specjalista, który pomoże Ci osiągnąć atrakcyjną sylwetkę i zachęci Cię do prowadzenia zdrowego trybu życia. Jednak znalezienie odpowiedniego specjalisty wcale nie jest takie łatwe. W grę wchodzą nie tylko kompetencje twarde, ale też umiejętności miękkie. W pierwszym kroku trzeba jednak zrobić wstępne rozeznanie. W jaki sposób wybrać idealnego trenera personalnego dla siebie?

Na co zwracać uwagę przy wyborze trenera personalnego?

Pierwsze kryterium jest merytoryczne i odnosi się do kompetencji takiego specjalisty. Dowiedz się, jakie kursy ukończył trener personalny, jakie ma wykształcenie kierunkowe, jakie zna języki, jakie ma metody prowadzenia treningów, od ilu lat pracuje w zawodzie itd. Przydatne okażą się również ewentualne referencje dotychczasowych klientów.

W celu zdobycia przydatnych informacji warto przeszukać internet. Pomocna okaże się strona Kuźnia Trenerów. To skupiona w jednym miejscu społeczność profesjonalistów, w której zaprezentowane są sylwetki poszczególnych trenerów personalnych. Informacje tam zawarte pomogą Ci wyselekcjonować najbardziej interesującą Cię osobę. Jest to już pierwszy krok do spotkania się z nią na wspólnym treningu.

Trener personalny z polecenia

Dobra opinia idzie w świat – ta zasada sprawdza się nawet w dobie rozwiniętego marketingu internetowego i silnej konkurencji. Dobrze wykonana usługa zyskuje uznanie klientów, a zadowolone osoby polecają ją swoim znajomym.

Dopytaj o to, czy Twoi znajomi mieli styczność z trenerami personalnymi. Jeśli byli zadowoleni i są w stanie szczegółowo opowiedzieć Ci o ich metodach pracy – warto spróbować. W ten sposób inaczej spożytkujesz czas, który trzeba by było poświęcić na samodzielne poszukiwania idealnego trenera.

Spotkanie osobiste

Wiele wątpliwości może rozwiać zwykła rozmowa „w cztery oczy”. Osobiste preferencje, nawet te intuicyjne, nigdy nie zwiodą Cię na manowce.

Jeśli usługodawca z jakichś powodów nie budzi Twojej sympatii lub nie odpowiada Ci jego styl motywowania – szukaj dalej. Pamiętaj o tym, że owocna współpraca między trenerem a trenującym musi opierać się na zaufaniu. Trzeba się nie tylko tolerować, ale też lubić.
W końcu będziecie ze sobą spędzać dużo czasu i dzielić także te trudniejsze chwile podczas intensywnych treningów. Wybór trenera personalnego musi być przemyślany, a Ty musisz podjąć decyzję m.in. na podstawie czysto subiektywnych odczuć.