fbpx

CZEGO SZUKASZ?

post

Jakie zajęcia obejmuje i ile czasu trwa kurs na trenera personalnego?

Jakie zajęcia obejmuje i ile czasu trwa kurs na trenera personalnego?

Coraz więcej osób, które chcą pomagać innym w osiągnięciu wymarzonej sylwetki, decyduje się na rozpoczęcie pracy jako trener personalny. Jednak aby wykonywać ten zawód w sposób profesjonalny, wyróżnić się na tle konkurencji i dzięki temu budować swoją markę osobistą, warto zacząć od odpowiedniego kursu, który potwierdzi nasze umiejętności. Dopiero po odpowiednim przeszkoleniu możemy mieć pewność, że usługi, które chcemy świadczyć innym, są bezpieczne i wartościowe. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć przed podjęciem decyzji o zmianie zawodu.

Czym jest kurs trenera personalnego?

Kurs trenera personalnego, czyli Personal Trainer Complex, to nasze autorskie, podstawowe szkolenie przygotowane przez zespół profesjonalistów, dla dwóch grup uczestników.

Pierwszą z nich są osoby, które chcą rozpocząć swoją karierę jako trener personalny. Potrzebują kompleksowej wiedzy, zarówno na temat anatomii człowieka, jak i metod prowadzenia zajęć. Do drugiej grupy należą osoby pragnące zdobyć nową wiedzę i poszerzyć swój warsztat trenerski. Te mają już za sobą pierwsze wyzwania zawodowe i potrzebują tylko usystematyzowania wiedzy.

Jak wygląda kurs na trenera personalnego?

Cały kurs składa się z 6 weekendowych spotkań, w trakcie których poruszane są zarówno zagadnienia teoretyczne, jak i praktyczne ćwiczenia. Łącznie uczestnik spędza z nami 108 godzin zajęć. Tematyka spotkań obejmuje wszystkie podstawowe aspekty potrzebne do rozpoczęcia pracy jako trener personalny.Do najważniejszych zagadnień poruszanych w trakcie zjazdów należą między innymi: anatomia, różne rodzaje treningów, suplementacja i odżywianie, motywacja, a także standaryzacja pracy, czy marketing oraz sprzedaż.

Nasze szkolenia odbywają się na terenie całego kraju, w największych miastach, zgodnie z harmonogramem dostępnym na stronie.