fbpx

CZEGO SZUKASZ?

post

Kto może ukończyć kurs na trenera medycznego? Jakie są korzyści z takiego kursu?

Kto może ukończyć kurs na trenera medycznego? Jakie są korzyści z takiego kursu?

Trener medyczny to osoba, która łączy wiedzę z kilku dziedzin, w tym z rehabilitacji, fizjoterapii, a także z zakresu prawidłowego ćwiczenia ciała. Takie całościowe podejście do człowieka sprawia, że pod okiem trenera medycznego praktykuje się nie tylko dla uzyskania widocznych efektów zewnętrznych, ale przede wszystkim dla zachowania zdrowia całego organizmu.

Dla kogo przeznaczony jest kurs na trenera medycznego?

Kursy na trenerów medycznych wymagają posiadania podstawowych informacji i wiedzy o ciele człowieka, dlatego skierowane są do trenerów personalnych oraz fizjoterapeutów, najlepiej takich, którzy dysponują już praktyką w swoich dziedzinach. W naszej szkole proponujemy kilka modułów tematycznych, w tym szkolenia z zakresu układu ruchu, holistyczny trening medyczny oraz trening dla kobiet w ciąży. Wszystkie różnią się spektrum podejmowanych tematów, jednak celem każdego jest wyczulenie na specyficzne dolegliwości i stany fizyczne, ich wpływ na organizm, a tym samym dobór konkretnych rozwiązań treningowych.

Jakie są korzyści płynące z kursów na trenerów medycznych?

Nieumiejętnie przeprowadzony trening w skrajnych przypadkach może doprowadzić do problemów zdrowotnych podopiecznego, co negatywnie odbije się na jego kondycji, a także zniechęci do ćwiczeń. Dlatego tak ważne jest, aby ćwiczenia fizyczne, szczególnie osób cierpiących na jednostki chorobowe związane z układem ruchu, odbywały się z pomocą trenerów medycznych. Trenerzy, dzięki wiedzy teoretycznej i praktycznej, będą w stanie tak dopasować program działania, aby nie tylko nie pogłębiać problemów, ale także przeciwdziałać im przez odpowiednio dobraną praktykę. Podejście trenera medycznego zakłada więc wielopłaszczyznowe i spersonalizowane podejście do trenujących, co podkreślane jest na każdym z kursów na trenera medycznego.

Kursy na trenerów medycznych, prowadzone pod okiem doświadczonych praktyków, są w stanie zagwarantować zainteresowanym osobom nabycie praktycznych umiejętności, koniecznych wtedy, gdy będą oni mieć do czynienia z osobami po kontuzjach, pacjentami z określonymi jednostkami chorobowymi czy kobietami po okresie ciąży.