fbpx

CZEGO SZUKASZ?

post

Praca z trenerem personalnym – zalety

Praca z trenerem personalnym – zalety

Indywidualne podejście, określenie realnego celu, czuwanie nad poprawną techniką i nieustanna motywacja – to tylko niektóre z korzyści, jakie płyną ze współpracy z trenerem personalnym. Warto mieć je na uwadze, szczególnie że ruch to zdrowie i dobrze jest dbać o siebie z niewielką pomocą specjalisty.

Trening w domu czy na siłowni

Trening w domu i na siłowni przynosi dużo korzyści. Wiadomo, żesiłownia ma jedną wielką przewagę – profesjonalny sprzęt umożliwiający ćwiczenie różnych partii ciała oraz dostępność trenera personalnego na miejscu. Warto zatem zastanowić się, jakie są zalety pracy z trenerem personalnym.

Po pierwsze: indywidualne podejście i ustalenie celu

Trening indywidualny umożliwia dopasowanie ćwiczeń do danej osoby (poprawa kondycji, zrzucenie wagi, robienie masy mięśniowej, nacisk na konkretne partie ciała) oraz do jej poziomu. Praca z trenerem personalnym ma swój określony, realny cel, który stawiany jest na samym początku. Profesjonalista powie, w jakim czasie i w jaki sposób jest on możliwy do osiągnięcia.

Po drugie: poprawna technika wykonania ćwiczenia

Kolejną zaletą treningów pod okiem trenera personalnego jest pewność poprawnego wykonywania ćwiczeń. Technika jest bardzo ważna, gdyż w przeciwnym razie można narazić się nie tylko na brak efektów, ale i na kontuzję.Trener skoryguje ewentualne błędy i zadba o pełne bezpieczeństwo.

Po trzecie: motywacja

Kiedy ćwiczymy sami, istnieje większe prawdopodobieństwo, że szybko stracimy zapał, szczególnie jeśli nie zauważymy efektów. Z trenerem nie ma takiej możliwości. Daje on nieustanną motywację, doping i przyjemną atmosferę treningu. Każdemu może się jednak trafić chwila słabości, aletrener personalny wie, jak odpowiednio zareagować i nie pozwolić na zwątpienie.