fbpx

CZEGO SZUKASZ?

post

W jaki sposób pozyskać klientów? Kilka porad dla trenerów personalnych

W jaki sposób pozyskać klientów? Kilka porad dla trenerów personalnych

Nieodłącznym elementem pracy każdego trenera jest pozyskiwanie nowych klientów, dzięki czemu można rozwijać doświadczenie i zapełniać grafik zajęć. Sposobów na pozyskanie nowych osób do pracy jest kilka, warto jednak znać i stosować te, które przynoszą najlepsze rezultaty.

Promocja marki osobistej trenera

Każdy trener rozwija tzw. markę osobistą, czyli wizerunek, jaki tworzy się wokół jego osoby, a także cechy, z jakimi jest kojarzony (np. profesjonalizm, zaangażowanie, kreatywność). Wielu klientów, wybierając usługi trenera personalnego, kieruje się właśnie jego rozpoznawalnością czy wartościami, jakie sobą reprezentuje.

W budowaniu marki osobistej trenera personalnego przydają się przede wszystkim media społecznościowe. W dzisiejszych czasach minimum to zamieszczenie w sieci biogramu i zdjęcia np. na stronie internetowej, ale również prowadzenie profili na Facebooku czy Instagramie. To właśnie tam można promować swoje osiągnięcia i angażować odbiorców, rozpoczynając pod zdjęciami dyskusje. Możliwe jest również wykupienie płatnych reklam, więc jeśli chcemy działać na szerszą skalę, można przemyśleć także i tę opcję.

Siła polecenia

Drugą stroną prowadzenia działalności w sieci są komentarze pojawiające się w mediach społecznościowych oraz wystawiane recenzje. Z ich obecnością musimy się pogodzić – najlepiej jednak, gdyby były pozytywne.To właśnie opinie naszych dotychczasowych klientów mogą być pomocne w pozyskiwaniu nowych. Dbając o jakość usług, dobrą atmosferę i przede wszystkim efekty pracy, wystawiamy sobie najlepszą reklamę.Trenerzy personalni często również zrzeszają się w większe grupy, np. w obrębie siłowni, na której ćwiczą, lub też w formie klubów. Wówczas pozytywna opinia o całej grupie, a także jej prestiż czy rozpoznawalność, może pozytywnie wpłynąć na zaufanie klientów, którzy szukają sprawdzonego, poleconego trenera.